Hamilelikte Wobbly Dişler

Pediatrik sorulardan genel tıbbi sorulara kadar, uzmanlar panelimiz sorularınızı cevaplamak için burada…. uzmanlara sor Hamilelikte Wobbly Dişler Soru: Son bir yıldır bebeğimi emzirmeyi bitirdiğim için dişlerim zayıf ve zayıf hissediyorlar. Bu yaygın mı?

0
52

Hamilelikte Wobbly Dişler

Soru: Son bir yıldır bebeğimi emzirmeyi bitirdiğim için dişlerim zayıf ve zayıf hissediyorlar. Bu yaygın mı?

 

Uzman Periodontik Dr. Amrita Suresh Deshpande şöyle yanıtlıyor: “Hamilelik sırasında ve sonrasında dişetlerinin plak ve diş taşı (dişlerin etrafındaki kir birikimleri) üzerine artan reaksiyonunu görmek çok yaygındır. Uygun tedavi, diş hekiminize danışarak, temel ölçeklendirme ve kök yerleştirmeden oluşan tam bir ağız hijyeni terapisine başlayabilir ve gerekirse dişlerin gevşemesine neden olan iltihaplı diş etlerini tedavi etmek için daha fazla alt gingival tedaviye başlayabilir. Emin olun, bu sorunların çoğu tedaviye erken başlanması şartıyla tamamen geri çevrilebilir. ”

Dürtü hissetmek

Soru: Tüm testler açıklığa kavuşmasına rağmen son iki aydır halsiz hissediyorum. İyi besleniyorum ve egzersiz yapıyorum, yine de yorgun ve her zaman drene hissediyorum. Birisi lenfatik drenajı denememi önerdi 
. Bu tekniği açıklayabilir misiniz?

Lorna Guinto, Masaj Terapisti ve Inch Loss Specialist şöyle açıklıyor: “İçimizdeki hepimiz bizi sağlıklı tutmak için çalışan sessiz bir sistem var, bu Lenf sistemi. Bu olmadan, bedenlerimiz balon gibi şişerdi, hücrelerimizi durgun sıvı ile karıştırıyordu. Birçoğumuz baş ağrısının, minör ağrılar ve ağrıların, düşük enerjinin veya soğuk algınlığı ve grip duyarlılığının, yavaş bir lenf sistemi ve uzlaşılmış bir bağışıklık sistemine bağlı olabileceğini bile bilmiyoruz. Temel olarak, lenfatik drenaj masajı lenf akışını arttırmaya yardımcı olan derin bir manuel tekniktir. Artmış lenf akışı ile bağışıklık fonksiyonumuz artar. Zararlı maddeler dokulardan çıkarılır ve düğümlerde nötralize edilir ve lenfositlerin üretimi de artar ve bağışıklık fonksiyonumuzu arttırır. Lenfatik drenaj, enerji eksikliğinden muzdarip olan hastalara uygulanabilir.

Plastik Cerrahi Woes

Soru: Kaş çatma alışkanlığım var ve sonuçta kaşlarım arasında bir çizgi var. Arkadaşlar Botox’u önerdi. Nasıl yardımcı olabilir?

Uzman Plastik Cerrahı Dr. Nasma Makkiya şöyle yanıtlıyor: “Botox,
çizgileri ve kırışıklıkları yaratan yüz kaslarını geçici olarak rahatlatmak için kullanılan doğal bir saflaştırılmış protein olan Botulinum Toksindir . Ayrıca aşırı terlemeyi tedavi etmek için kullanılabilir. Kırışık enjeksiyonunun uzun süreli yan etkileri yoktur ve hastalar hemen hemen her zamanki aktivitelerine devam edebilirler ve tedaviden
sonra da uçabilirler. Botoks, kaşların, alınların ve gözlerin arasındaki orta ve şiddetli kırışıklıkları ve çizgileri tedavi etmek ve neden olduğu çizgileri yumuşatmak için kullanılır.
yüz ifadesi ve doğal bir sonuç sağlamak için ayarlanabilir. Sonuçların süresi bireyler arasında farklılık gösterir; 4 ila 6 ay ve bazen 9 aya kadar değişebilir. Botox enjeksiyonunu uyguladıktan sonra, özellikle ilk ziyarette Botox’a karşı alerjisi olmaması için doktorun ofisinde en az 20 ila 30 dakika beklenir ve eğer 10 gün sonra doktora tekrar başvurmak için doktora başvurulursa gerekli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here