Ağız Kuruluğu nedir?

Pediatrik sorulardan genel tıbbi sorulara kadar, uzmanlar panelimiz sorularınızı cevaplamak için burada…. Pamuk ağız Soru: Son zamanlarda sabahları çok kuru bir ağızla uyanıyorum. Aksi halde normal sağlık durumum ve herhangi bir sağlık sorunum yok. Bu ne olabilir?

0
52

Dr. Nageen Murad, Genel Doktor: “Ağız kuruluğu, özellikle yaşlılıkta oldukça yaygın bir semptomdur. Anksiyete, azaltılmış içme gibi yaygın durumlarla ilişkili olabilir
Bazı ilaçlar ya da diabetes mellitus gibi bazı ciddi kronik hastalıklar nedeniyle ağız sıvıları. Vakanızda, uyandıktan sonra aşırı derecede kuru bir ağzı gözlemlediğiniz için, üst solunum yollarının ve ağızlarının fizyolojik çökmesi nedeniyle nefes almada duraklamalarla karakterize olan uyku bozukluğu nedeniyle obstrüktif uyku apnesi nedeniyle ağız solunumu olabilir. nefes. Sizin için en uygun adım doktorunuzu ziyaret etmek ve semptomlarınızı ayrıntılı olarak tartışmak olacaktır. Tarihinizi, fiziksel durumunuzu değerlendirecek ve buna göre belirli araştırmaları önerecektir. Uyku apne sendromunu dışlamak için yapılan uyku çalışmaları gibi son derece özel araştırmalar için uzman bir konsültasyonu ziyaret etmenizi tavsiye edebilir. Aşırı kiloluysanız, kilonuzu azaltmanız önerilir. Obezite durumunda, ağız solunumu belirtilerinizi artırabilir. Diğer bazı basit ilaçlar da şunları içerir: bir tarafta uyumak, yatmadan önce burun tıkanıklığını serbest bırakmak, günlük stresleri hafifletmek, başınızı yükseltmek ve sağlıklı beslenmek. ”

Genişlemiş Siğil Nedeniyle İlgileniyor

Soru: Son zamanlarda ayak parmağımda bir siğil geliştirdim ve boyut olarak büyüyor. Siğiller bulaşıcı mıdır? Altın standart tedavi nedir?

Uzman Dermatoloji uzmanı Dr. Rajiv Singla, “Ayakta bir siğil, yürürken veya ayakta dururken şiddetli ağrıya neden olabileceğinden, ciddi bir sorun olabilir. Bir virüsün neden olduğu gibi, siğiller doğrudan veya dolaylı temas yoluyla bulaşır. Bu nedenle, ortak soyunma odaları, yüzme havuzları ve duş odaları gibi yerlerde ıslak zeminler ve banklar gibi yüzeylerle doğrudan temas etmekten kaçınmalısınız. Ayrıca, başkalarına bulaşmanın önlenmesi için ayakkabı ve çorapları diğer insanlarla paylaşmamalısınız.

Salisilik asidin intra-lezyon enjeksiyonlarına ve elektrik koterine uygulanmasından çeşitli tedavi seçenekleri vardır; ve verilen en iyi tedavi, siğilin büyüklüğüne ve siğil sayısına bağlıdır. Ayak parmağınızdaki tek lezyona sahip olduğunuzdan, durumunuzdaki en iyi tedavi seçeneği 12 hafta boyunca günlük salisilik asit uygulamasının adil bir şekilde denenmesi olacaktır.

Yanıt veya nüks olmaması durumunda lezyonu kriyoterapi olarak bilinen bir gazla dondurmak tavsiye edilir. İki haftalık bir aralıkta en az üç seans kriyoterapiye ihtiyacınız var. Yukarıda belirtilen tedavilerle en iyi sonuçların beklendiği halde, yine de, sizin durumunuzda ve çoğu durumda, bunların her ikisinden de iyi bir yanıt alınmaması durumunda ve bu gibi durumlarda, uzun nabızlı Nd yag lazerle lazer tedavisi verilir veya cerrahi verilir. eksizyon yapılabilir. ”

Cilt Aşırı Duyarlı

Soru: Süper hassas bir cildim var ve cildimde herhangi bir şey kullanmaktan korkuyorum. Bir cilt bakım ürününde bakmam gereken bazı gerçekten güvenli ve hassas bileşenler nelerdir?

Katrina Valente, Bütünsel Estetisyen şöyle cevap veriyor: “Süper hassas bir cilt için, sakinleştirici ve sakinleştirici olan Papatya gibi sakinleştirici, Aloe Vera ya
da nemlendiren ve nemlendiren ve aynı zamanda kızarıklığı yatıştırıcı taş ürünü , gül, son derece duyarsız ve nemlendirici, Calendula, hassas cilt ve aynı zamanda iyi bir all-around emzik ve dengeleyici olan lavantanın iyileşmesini desteklemek için küçük yanıklar, reşo ve güneş yanığı için iyidir.

Bunları, Eminence Profesyonel Organics gibi iyi bir organik cilt bakım ürününde bulmak en iyisidir. Özellikle hassas dehidrate pigmentli ciltler için
, bir gül otu nemlendiren ve yatıştırıcı bir Hibiscus Calendula maskesi veya herhangi bir hassas cilt tipleri için mükemmel olan bir gül nemlendiricisi veya aynı zamanda inanılmaz bir nemlendirici olan taş mahsul nemlendiricisi vardır. Kök hücre terapisine sahip lavanta gece konsantresi. Uygun bir cilt bakım rutini ile, zaman içinde daha normal hale getirmek için hassasiyeti tersine çevirebilir. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here