Meme Kanseri Nedir? tedavisi nelerdir?

0
66

Meme kanseri ile ilgili sayıları şu şekilde sıralayabiliriz; 1950-1970 yılları arasında ABD ‘ de, 1milyon kadın meme kanseri nedeni ile hayatını kaybetti.

Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.

Plan
“Haziran 2008’de, kemoterapi ve radyoterapi ile ameliyat oldum. Tanı ve tedavim sırasında, ailemden ve komşularımdan koşulsuz sevgi ve büyük destek almaktan dolayı kendimi kutsanmış görüyorum. Bu da ameliyat ve kemoterapi seanslarımın … … çatlaklarını aşmama yardımcı oldu.”

Destek
“Mart ayında, 2009, Ben Brest arkadaşlar, meme kanseri ve köşe hemen etrafında meme kanseri kanser ay hastalar için destek grubu duydum, sağlık hayatta kalma ve cesaret yolculukları anlatan iki meme kanseri kurtulan karşılamaktadır. bae’de. Katıldığım ilk birkaç toplantıda, bugüne kadar kurulan yeni arkadaşlar edindim. Daha fazla toplantı için gittiğimde, herkes benim de dahil olmak üzere, onların hikayelerini paylaşmaya teşvik edildi, birçok iyi kadınla tanıştım ve onların düşünce süreci anlamaya başladı. Bu, hayattaki ilerlememi güçlendirdi.”

Öncelik
“Öncelikler açısından, ailemle daha fazla sağlık bilincine sahip oldum. Ne yemek ve besin değeri maksimize dikkat yanı sıra, ben kilo vermeye karar verdim ve ben haftada beş kez yoga uygulamaya devam. Benim bu hareket kendi sağlık geliştirmek için kendi bireysel kararlar için ailemi motive etti. Yani bir aile olarak, Önce Sağlık gelir.”

Ders
“Deneyimimin bir sonucu olarak, korkularımı rasyonalize etmeyi ve daha sakin ve olumlu olmayı öğrendim. Benim ruhani inancım, Brest Friends’daki arkadaşlarımın olumlu bakış açısı sayesinde … … benim hikayemden almak isteyebileceğin bir şey varsa … … bu da şudur: ilerlemeye devam edin.”

Uzman açısı
Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.

etki
“Kadınlar tanı zamanından çok sayıda boyuttan etkilenir – özellikle duygusal, fiziksel, sosyal ve ruhsal olarak. Böylece, genellikle varsayılan olarak, onlar daha önce eksik olan belirli alanlarda yakından bakmak için seçin ve hayatın bu kısımlarında değişim kışkırtmak. Basit bir örnek önce kanserden önce kariyerine odaklanmış bir kadın, o ya da ailesi ile anlamlı zaman geçirmek için belki de onun sağlığı, post-kanser odak tercih ettiğini fark eder.”

temelli olarak
“Kanser biz ‘fare tekerleği üzerinde olduğunda genellikle ayar dışarı varlıklı yaşam soruları acele yeteneğine sahiptir. Kadınlar çoğu zaman ne istediklerini bilir, ama onlar için bir anlamı yoktur.
ya da ileriye taşımak için cesaret. Çok hasta olma ve daha az kontrole sahip olmanın yanı sıra potansiyel olarak kişinin hayatını kaybetme tehdidi sık sık kişinin durumunu daha şeffaf ve BT yapmak için yardımcı olur
bir şekilde, şekil veya formda bir ‘mutlaka’ değişikliği daha fazla olur.”

Raquel soeiro 35 yaşında bir Portekizli makyaj sanatçısıdır sloganı: “sen güçlü olmak zorunda tek seçenek kadar, ne kadar güçlü olduğunu asla bilemezsiniz!”

Plan
“Eylül, 2014’te bana teşhisi kondu ve 12 haftalık hamileydi. Ekim, 2014’te ameliyat oldum ve daha sonra Kasım ayında kemoterapiye başladım. Kızım Isabel Mart, 2015 yılında doğdu ve iki hafta sonra 12 tedavi bitirmek için kemoterapi geri döndüm, ve haziran ayında radyoterapi 15 seans var.” Raquel soeiro 35 yaşında Portekizli bir makyaj sanatçısı.
sloganı şudur: “sen ne kadar güçlü olduğunu asla bilemezsin, güçlü olmak sahip olduğun tek seçenek kadar!”

Güç
“Ameliyatım ve kemoterapim sırasında … … yüzde 80’e yakın hamile kaldım. Bu benim en büyük gücümdü.kızım içimde kocaman bir taştı. ve bu arada, imkansız görevlere ulaşabileceğimi fark ettim. Ailem ve kocam, özellikle de … … en şaşırtıcı insandı … … ve kanser olduğumu anladığımız ilk dakikadan beri … … destekliyordu. Ayrıca, Dubai’deki dostlarım da bu işin içinde büyük bir rol oynadı.”

Değişim
“Henüz kanser serbest değilim, 10 yıllık tamoksifen yapmam gerektiği gibi. Ama oraya gideceğim. Tüm bu süreç şaşırtıcı olmaya başladı ve ben sık sık bu hayatımın en güzel ve şaşırtıcı zaman olduğunu söylüyorlar. Burada, Dubai’de ve Portekiz’de harika insanlarla ve doktorlarla tanışma fırsatım oldu. Aile yaklaştı; tüm o küçük şeyler ikincil oldu. Hayattayız, hayattayız, hayattayız. Hikayemi anlatma şansına sahip olduğum için minnettarım.başkalarının sesi olma şansına; hayatlarını değiştirme şansına.”

Meme kanseri için risk faktörleri nelerdir?

Sosyal desteğin yanı sıra dini ya da ruhsal inançlar için kanıtları yüksektir. Yararları sık sık depresyon, daha hızlı fiziksel iyileşme ve yaşam kalitesini artırmaya yol açabilir.
Nasıl rahatlamak, nefes almak ve gerçekten önemli olan şeye odaklanmak için bir adım geri atmayı öğrenin.
Yetki vermekten korkma. Hayır demeyi Öğren.
Kadınlar için kontrol duygusu çok önemlidir. Evet, periyodik çökmesine izin verilir (bu korkmayın), ama aynı derecede önemli sizin bisiklet tekrar kalkmak ve geri karar. Bu şekilde, daha başka deneme ve tribulations yol boyunca hazır olacak.
Her zaman cesur bir yüze sahip olmak zorunda değilsiniz, özellikle acı, mide bulantısındaysanız ya da vücut görüntüsünde değişiklikler yapmakta zorlanıyorsanız.
Düzenli olarak, süreçle ilgili düşüncelerinizi ve duygularınızı yazın. Duygusal ifade, ve hatta yarar bulma, olumlu psikolojik durum ve bağışıklık sistemini etkileyen için hayati önem taşımaktadır.

Yaptığın olumlu şeyleri hemen durdurmayın. Bazı insanlar anında muazzam bir uyum olduğunu hayatlarından vazgeçmek-mümkün olduğu yerde zevk şeyler ile devam edin.
Her gün kalkmak, duş almak ve kahvaltı yapmak bazıları için anıtsal olabilir. Ama kendine olan bağlılığını göster.
Gülmeyi öğrenin, ya da herhangi bir şekilde, şekil veya formda kahkaha aramayın. Eğlenmeyi unutmana izin verme.
Al Jalila Vakfı Şampiyonlar Meme Kanseri Araştırma

Al Jalila Vakfı, Şeyh Şeyh Muhammed Rashid Al Maktoum, BAE Başkan Yardımcısı ve Dubai hükümdarı, Kasım ayında, 2012 tıbbi yenilik ön planda bae’yi konumlandırmak için tarafından kurulan küresel hayırsever bir kuruluştur. Al Jalila Vakfı bağışçıların cömertliği ve bağışlanan fonların yüzde yüz’si hayatları dönüştürmek için tıbbi araştırma, eğitim ve tedaviye yatırılır tarafından tam olarak finanse edilmektedir.
Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir. Ailede başka birinin meme kanseri hastası olması, meme kanserine yakalanma riski üzerinde önemli bir etkiye sahiptir; özellikle birinci dereceden bir yakınınız, sözgelimi anneniz, kızkardeşiniz veya kızınızda meme kanseri varsa, sizde de ortaya çıkma ihtimali iki kat fazladır. Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.
Al Jalila Vakfı Brest arkadaşlar ile ortaklık 2015 yılında meme kanseri erken tespiti teşvik etmek, tıbbi tedavi ile tıbbi destek hızlandırmak ve yerel meme kanseri araştırma yatırım hedefini güçlendirmek için.
Erken teşhis, meme kanseri ve Breast Gain Plus (Brachytherapy) ‘in başarılı tedavi edilmesine yönelik uzun bir yol gidiyor ve Breast Gain Plus (Brachytherapy), BAE’ nin ilk kadın cerrahı olan Houriya Kazim tarafından, bae’deki meme kanseri farkındalığını artırarak hayat kurtarmak amacıyla 2005 yılında kuruldu. Brest friends aktif bir meme kanseri destek grubu oluşur-yaklaşık 500 hasta ve deneyimlerini paylaşmak ve birbirlerine destek teklif Dubai’de ayda bir kez toplanan üyeleri.
Günümüzde, Al Jalila Vakfı Dhs kadar yatırım yaptı 5 meme kanseri araştırmalarına milyon ve daha fazla destek 24 kaliteli bakım ihtiyacı hastalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here