Gebeler için ilk altı ayda egzersiz nasıl olmalı

0
63

Hiç hala gebelik sırasında egzersiz gerektiğini merak ettiniz mi? Bebeğe zarar verecek mi? Kendini ne kadar zorlamalısın? Dubai VIP kişisel antrenör ve öncesi ve sonrası Natal Trainer Rhian Adams hamilelik sırasında egzersiz ilk altı faydaları ortaya koymaktadır

yarar

Daha az kilo alma: hamilelik kilo kaybetmek mümkün olmamak yeni anneler en büyük şikayet. Hamile olmak, sağlıklı ve gerekli olan, kilo ve anne vücut yağ kazanmak gerektirir, ama eğer gebelik boyunca egzersiz daha az gereksiz yağ kazanacaktır. Egzersiz aynı zamanda gelişmekte olan risk azalır kan şekeri kontrolü yardımcı olur
gestasyonel diyabet yüzde 27 oranında, bu da temel olarak hamilelik öncesi kilonuza daha hızlı geri döneceğiniz anlamına geliyor.
Daha iyi uyku: hamilelik sırasında rahat bir uyku pozisyonu bulmak zor. Geceleri daha rahat uyuyabilmek için lastikler kullanmak. Yeni annelerin ikinci en büyük şikayeti de uyku eksikliğidir. Araştırmalar gösteriyor ki hamilelik sırasında egzersiz daha iyi uyku yardımcı olacaktır ve sırayla; bebek daha iyi uyuyacak ve gece boyunca daha erken sedanter anneler bebeklerden uyku.


Daha az ağrı ve ağrı: gebelik sırasında egzersiz karın ve göğüs boyutu artış olarak sırtınızı güçlendirerek iyi duruş korumaya yardımcı, daha düşük bel ağrısı geliştirme riskini azaltır.
Daha kolay teslimat: doğum zor ve fiziksel olarak hazır olmak istiyorum; bazı terim olarak ‘şimdiye kadar karşılaşacağınız en büyük atletik olay’. En iyi yollarından biri gebelik yoluyla egzersiz ve güçlü abdominals ve kardiyovasküler sistemi koruyarak yapılabilir o ‘o’comph’ ve dayanıklılık inşa etmek için hazır almak.
Endorfin serbest bırakılması: egzersiz, özellikle ilk ve üçüncü trimester yorgunluk, ruh hali salıncaklar ve yorgunluk sırasında mucizeler çalışacak endorfin bültenleri. Endorfin vücudunuzun rahat ve sakin hissetmenize yardımcı olacaktır.
Kardiyovasküler yararları: kardiyovasküler sistem egzersiz vücut ve bebek için kan akışını artırır, anne ve fetal sağlığı iyileştirilmesi. Vücudun sadece bebeğe besin taşıma daha verimli olmayacak, aynı zamanda daha büyük kan akımı fetusun büyüme ve plasentanın sağlık uyarır.
Bir şey açık – eğer güvenli ve sağlıklı bir gebelik olabilir ve fitness yüksek düzeyde korumak. Ancak, herhangi bir komplikasyon ve egzersiz için güvenli olduğundan emin olmak için bir egzersiz programı almadan önce tüm doktordan açık almak için en önemlidir. Bebeğinizin sağlığı bir numaralı önceliğinizdir. Şüpheniz varsa, sadece pre-post-natal kadınlar talimat nitelikli bir eğitmen gözetimi altında egzersiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here