Stresin çocuklarınla mı ilgili?

0
52

İŞ İLE İLGİLİ BASKILARA MALİ SORUNLARDAN, TÜM YETİŞKİNLER HAYATLARINDA BİR NOKTADA STRES YÜKSEK SEVİYELERİ İLE UĞRAŞMAK. SORUN BU YETİŞKİN DÜZEYDE STRES İLE BAŞA ÇIKMAK İÇİN BAŞA ÇIKMA MEKANİZMALARI OLMAYABİLİR ÇOCUKLARINIZ ÜZERİNE DÖKÜLÜR OLMASIDIR. SAĞLIK, EBEVEYNLERE ÇOCUKLARINA YARDIMCI OLMAK İÇİN BİR REHBER SUNAR.

ÇOCUKLAR STRESE UYUM NASIL
Duygusal olarak kendilerini stresli durumlardan uzaklaştırarak, çocuklar genellikle stres azaltmak için, ebeveyn ofis için ayrıldığında ağlama gibi yollarla davranırlar. Çocuklar kronolojik olarak yaşlandıkça, olumsuz stresle başa çıkmak için bilişsel problem çözme stratejileri kullanabilirler. Ana sorun uzun süreli stres olduğunda ve çocuk, çocuk büyüdükçe, özellikle etkili bir başa çıkma becerileri olarak strateji algıladıkları gibi düzeltmek için daha zor olabilir kalıcı davranış kalıpları neden olabilir başa çıkma becerileri kullanmaya devam olmasıdır.

EBEVEYNLER NASIL YARDIMCI OLABİLİR?
Ebeveynler kendi stres düzeyleri farkında olmak ve bu seviyeleri izlemek gerekir. Savaş ya da deprem dönemlerinde başa çıkma çalışmaları, en iyi copie çocuklar aileleri en iyi copie olanlar vardı. Evde iletişim bir norm olun; sadece çocuk onlar bir ebeveyn ile açıkça her şeyi tartışmak bilir iyi bir stres giderici olduğunu. Yakın arkadaşlıkları akranları ile teşvik edin-yakın arkadaşlıkları olmayan çocuklar stres ile ilgili sorunları geliştirmek için risk altındadır. Zamanlanmamış zaman izin verilmelidir ve bir çocuğun gevşemek ve dinlenmek için teşvik edilmelidir. Başa çıkma stratejileri çocuğun gelişim düzeyine ve stresli olayın doğasını anlamaya dayalı olmalıdır. Yaklaşan bir potansiyel stresli olay için bir çocuk hazırlayın. Saç kesimini ya da Okulun ilk gününü tartışın. Çocuğun yaklaşan olay anlayışını arttırın ve stresli etkisini azaltmaya çalışın – bu olayın kendisinden daha stresli olabileceğinden hazırlıklı olun ya da tartışmayın.

Çocuklara derin nefes alma ve ondan geriye doğru sayma gibi rahatlama tekniklerini öğretin. Çocuk ne olursa olsun yaş dinlemek ve zaman çocuk ile geçirmek için kullanılabilir hale deneyin. Çocuklarınıza katıldıkları hayat hakkında şikayet etmeyin, bırakın da hayatlarının tadını çıkarsınlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here