Gıda ile çocuğunuzun davranış geliştirin

0
46

Sağlık ve beslenme uzmanı Patrick holford göre, beyin yüzde 60 yağ, bu nedenle, çiğ fındık, tohum ve yağlı balık–yüksek akademik performans şanslarını iki katına iyi yağ yemek çocuklar. Hasarlı yağlar yemek çocuklar-kızarmış gıda ve takeaways-bildirildi genellikle kötü davrandı ve aynı zamanda, okulda kötü performans.

suçlu
Birçok çalışmada huzursuzluk ve uyumsuzluk belirtileri ile şeker tüketimi ilişkilendirir. Eğer çocuğunuzun daha iyi konsantre edebilmek istiyorsanız, onların şeker alımını sınırlayın. Özellikle, işlenmiş ve rafine şeker onların alımını sınırlamak zorunda.

4 gıda yöntemi  ile çocuğunuzun davranışını geliştirmek için
1. Bir hafta boyunca bir yemek günlüğü tutun, yenen her şeyi not ederek – okulda da dahil olmak üzere. Haftanın sonunda, bu gıdalar engel yardımcı olabilir Gıda Katkı Maddeleri maruz çocuğunuzun daha iyi bir fikir olmalıdır.

2. Dengeli bir diyet taze ve tam tahıllı gıdalar yemek çocuğunuzun sistemi dışında katkı tutmak için yardımcı olacaktır. Organik paketlenmiş gıdalar az veya hiç sentetik renkler veya koruyucu ekledi var.

3. İyi akademik performans için en iyi gıdalar koyu yeşil yapraklı sebzeler, çiğ fındık/tohumlar ve yağlı balık.

4. Etiketleri oku. Özellikle aşağıdaki için bir göz uzak tutmak:

Butylated Hidroksiyanisole (bhh) ve butylated Hidroksitolüene (BHH))
Sodyum Nitrat/Nitrat
Sülfit
Potasyum Brooke

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here