Erkeklerde cilt bakımının 6 kolay yolu

0
52

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ELE GEÇİRİRKEN, GİDEREK ARTAN SAYIDA ERKEK, GÖRÜNÜMLERİNE DAHA ÇOK DİKKAT EDİYOR. SAĞLIK ERKEKLER BAKMAK VE EN İYİ HİSSEDİYORUM ONLARIN GÜNLÜK RUTİN İÇİNE BASİT ADIMLAR İÇEREBİLİR BAZI KOLAY YOLLARI ORTAYA KOYMAKTADIR.

ERKEKLER SAĞLIKLI CİLT BAKIMI İPUÇLARI
1.Eğer hassas cilt varsa, tahriş önlemek için hafif, kokusuz bir ürün kullanın: seçtiğiniz cilt bakım ürünleri cilt tipine bağlı olacaktır. Eğer akne eğilimli bir cilt varsa, seçin
temizleyici ve nemlendirici olmayan comedogenic belirtmek, bu gözenekleri tıka basa.

2. Yüzünüzü günlük ve egzersiz sonrası yıkamayı unutmayın: düzenli bar sabun kullanmaktan kaçının ve yerine hafif bir yüz temizleyici ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

3. Tıraş tekniğinizi kontrol edin: eğer sık sık jilet darbeleri, jilet yanıkları, ya da inginks kılları deneyimlerseniz, yerine tek veya çift bıçak jilet kullanın ve tıraş sırasında cildinizi germek etmeyin. Bir nemlendirici tıraş kremi kullanın ve saç büyümesi yönünde tıraş.

4. Erkekler de yeterli uyku almalı ve stres rahatlama bazı formu pratik: uyku çok önemlidir çünkü büyüme hormonu, doku onarımı ve rejenerasyon yetişkin sorumludur, derin uyku sırasında serbest bırakılır.

5. Nemlendirici unutmayın: nemlendirici ince çizgiler görünümünü azaltmak ve cildinizi parlak görünmesini yardımcı olabilir cildinizdeki su bindirme çalışır.

6. Her zaman güneş kremi giymek: sonuçta kırışıklıklara yol açabilir güneş hasarı önlemek için, yüzünüze ve boynunuza güneş kremi uygulayın. En iyi koruma için, 30 veya daha yüksek SPF ile geniş spektrumlu, su geçirmez güneş kremi kullanın ve her iki saatte bir tekrar uygulayın.

CİLT FARKI

Erkekler daha kalın bir cilde sahiptirler; aslında yüzde 20-30 daha kalındır.
Erkekler doğal olarak daha fazla yağ üretmek anlamına gelir daha fazla yağ bezleri var.
Erkeklerde daha fazla ve daha büyük saç folikülleri var. Özellikle yüzünde.
Kadınlar karşılaştırıldığında, doğal olarak daha kalın çünkü erkek cilt yaş daha iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here