EMİRATİ KADINLAR SAĞLIKLI YAŞAM, FİTNESS VE SPOR YÜRÜYÜŞLERİ YAPIYOR

0
45

Yaklaşan BAE ulusal günü onuruna sağlık refah ve optimal sağlık yaşam biçimi yapan dört dinamik Emirati kadın karşılar.

ancak-kazimEmirati yaşam koçu, yazar ve sosyal medya kişiliği Ancak Kazım sağlıklı yaşam Yolculuğunda kadın yeni bir televizyon programı onun iç gücü bulmanıza yardımcı olmak için Değiştirin ‘ … onu örgüt Aracılığıyla’; birçok yönden telkin eder.
YENİ TELEVİZYON PROGRAMI
“Gösteri MBC Saudia üzerinde, Arap dünyasında konuşma kanallarından biri, ve program ‘Kalam Nawaem’denir. Bu temelde toplum, sağlık ve akıl sağlığı ve toplum ile ilgili herhangi bir şey hakkında. Ben hoparlörlerden ve hayat koçlarından biriyim.”
YAZAR
“Ben de iki kitap yayınladım. İlki deneyimlerimden ve mütevazi başlangıcımdan bahsediyor. Aynı zamanda saygıdeğer katılımcılarımla yürüyüş yaparken karşılaştığım çeşitli engellerden bahsediyor. İkinci kitabımda, bir bütün olarak kişinin iç benlik ve toplum hakkında değerli düşünceler paylaştım.”
BAE VE SAĞLIK KAVRAMI
“H. H. Şeyh Hamdan bin Muhammed az önce burada sağlıklı yaşam ve fitness için büyük bir meydan okuma olduğunu açıkladı. Yani, BAE sağlığımız ve vücudumuz için çok hızlı hareket ediyor.”

GEVŞEMEK İÇİN ZAMAN BULMAK
“İlk olarak, meditasyon yapıyorum. İkincisi, yılda en az bir kez tek başıma Seyahat ediyorum. Ben sosyal medya ve diğer dikkat dağıtıcı elimden kadar bağlantıyı kesmek. Okuyup masaj yapıyorum ve gevşemek için tek başıma Yürüyorum. Ayrıca, ailemle ve arkadaşlarımla vakit geçirerek bağlantıyı kestim.”

Fitness Eğitmen Amna Al marri kickboks ve vücut pompa sınıfları alarak 2012 yılında fitness üzerine başladı. Daha sonra yaklaşık iki yıl kickboks eğitildi ve antrenör gittikten sonra, o çapraz geçmeye devam etti.

amna-al-marriİNSPİRATİON
“Birincisi, kendime ilham verdim, ikincisi, ailem cesaretlendiriyordu. Yani, temelde motivatörler annem, babam ve kickboxing eğitmenimdi.”

ZORLUK
“Ailem mahallede bir kapüşonlu ile dışarı koştuğumda utanıyordu. Ancak, düzgün giyinip örtüldüğüm sürece … … yanlış bir şey yapmadığıma inanmıştım. Bir gün, ben aynı şeyi yapıyor bir Nike reklam çıktı kadar; bir başörtüsü ve tüm çalışan. Ben ‘nasıl cesaret bu yorum yapmak’ bir sürü var, ama daha fazla ben sizinle gurur duyuyorum iltifat.”

SAĞLIK VE SAĞLIK
“Bu çok değişti. Özellikle şimdi, kadınlar daha spor yapmak için açıktır, normal bir spor salonu oturumu değil, ama birçok farklı spor katılan ve yarış kazanan. Şimdi ve spor geniş bir yelpazede var aslında, liderlerimiz cesaret verici ve zorlu, hatta sağlık ve fitness uğruna bizi ödüllendirmek.”

Açık-macera profesyonel Hanady Alhashmi BAE ve Umman dağ uçurumları boyunca ilginç eski yerleşim ve köyleri keşfetmek başladı. Bazıları ulaşmak kolay, ama bazı gerekli gelişmiş becerileri, hız ve dayanıklılık ulaşmak için bu yüzden eğitim başladı ve 6 ila 11 saat zamları onun dayanıklılık artırdı.

hanady-alhashmiovering engelleri
“Bu spor hakkında sevdiğim şey öğrenme yetenekleri sonsuz olmasıdır; sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak size meydan okuyor. Sizin konfor bölgesi çıkmak en büyük adım, araştırma yapıyor ve mümkün olduğunca riskleri azaltmak emin olmak için gerekli adımları atıyor. Bu doğru grup, bilgili kılavuzları ve liderleri ile gidiş ve doğru ekipman ve ayakkabı seçimi içerir. Hepsi bir öğrenme süreci.…”

EMİRATİ KADINLAR YÜRÜYÜŞ YAPIYOR
“Sosyal medya sayesinde, kadınlar daha aktif hale geliyor ve diğerleri onların ayak izlerini takip ediyor. BAE kadınlar, aileleri, arkadaşları ve ülke desteği ile şimdi yeni zirvelere ulaşan– dağlar, triatlon çalışan, karate oyunları içine almak ve çok daha fazlası.”

İLERİYE DOĞRU HAREKET
“Şu ana kadar yedi zirveden dördünü tamamladım; Kilimanjaro, Elbrus Aconcagua ve Denali, bu sırada. Kalan vinson, Carstensz piramidi ve Everest. Yedi zirveler ‘Messner sürümü’ başına yedi kıtada en yüksek dağ zirveleri vardır. Yedi zirveye tırmanmaya ve bae’yi haritaya koymaya çalışıyorum. Sonraki yıllarda daha fazla benim becerilerini geliştirmek ve daha iyi takip etmek için Geziler hazırlamak için daha fazla teknik tırmanış odaklanmak hakkında olacaktır.”

Zahra lari 12 yaşından beri Buz Pateni olmuştur, ama düzgün eğitim başladı ve daha ciddi yaşta spor alarak 15.

zahra-lariTHE start
“12 yaşındayken, ‘Ice Princess’ filmini izledim ve hemen sporun teknik ve güzelliğine aşık oldum. Film spor bir bilimsel açıdan yanı sıra toplumda yaygın olan atletik mücadeleler bakıyor. Spordaki yolculuğum bu filmden başladı.”

BİRÇOK MOTİVE EDİCİ
“Anahtar bir motivasyonum yok. Ben birçok motivasyon var; ilk başından beri benim destekçisi ve teşvik olmuştur ‘Fatima Bint Mübarek Bayanlar Spor Akademisi’ olduğunu. Bana inanıyorlar ve spordaki kadınlar için de aynı hedeflere sahipler. İkincisi, benim için fedakarlık yapan ve destekleyen ailem. Üçüncü kabul veya spor katılmak için yetenek bulmak için mücadele kadınların hepsi. Onlar benim yaptığımı yapmaya devam etmek için beni motive ediyor.dünya çapında spordaki kadınlar için toplumun bakış açısındaki değişimi görmek için.”

SPOR YAPAN KADINLAR
“Son on yılda bae’de spor kadın değişiklikleri olağanüstü. ‘Fatima Bint Mübarek Bayanlar Spor Akademisi’ BAE kadınlar için yaptığı iş inanılmaz. Bu BAE neredeyse tüm spor kadın disiplinleri ve her yıl birden fazla uluslararası yarışmalar ve bayanlar spor konferansları ev sahipliği yaptığı onların desteği ile. Ayrıca, bence insanların sporda kadınlar hakkında düşündükleri şey değişiyor ve toplum kadınların oynadığı bu yeni sağlıklı rolü daha da kabul ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here