Çocuklardaki yeni çağ bağımlılığı… sosyal medya

0
72

Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram, ve diğerleri… bu günlerde, çocuklarımız sosyal medya bağımlısı. Burada yardımcı olacak bazı uzman ipuçları…

1. Bir konu olduğunu kabul edin: insanlar sosyal medyanın nörobiyolojik ve psikolojik bağımlılık potansiyeline sahip olduğunun farkına varmalıdır. Sosyal medya kullanımı ile ilgili bir sorun olduğunu inkar veya reddetmek çocuklar için, denemek ve bir hafta için kullanmayı durdurmak ve nasıl hissettiklerini görmek isteyin. Birçok kişi depresyon ve anksiyete sosyal medyaya erişim bir sonucu olarak tam teşekküllü belirtiler olduğunu bildirdin.

2. Siz / çocuklar sosyal medya kullanacağınız bir zaman ayırın: gün boyunca dağınık olması yerine, ve her anın bir parçası olarak, yerine gün/hafta resim yüklemek veya bilgi paylaştığınız zaman çizelgesi bir kenara koyun.

3. Sosyal medya ücretsiz gün var: birkaç saat ile başlayın ve sonunda siz/çocuklar yakalamak veya paylaşmak zorunda kalmadan anı keyfini tüm günlere sahip hedefliyoruz.

4. Bir zihinsel snap shot atın: sosyal dünyayla paylaşmak yerine, anı absorbe etmeye çalışın, duygularınızla bağlantı kurun, tüm beş duyularınızla anı yaşayın ve zihinsel snap shot yapın. Sosyal medyanın ironisi, hayatımızı başkalarıyla paylaşmak ve yakalamak isteyen, anı ve onunla birlikte kaybettik.

5. Sözleşmeler var: bu çocuklar kuralları ve sorumlulukları ile ilgili ayrıntılı bir konuşma olmadan akıllı telefon veya sosyal medya kullanmaya başlamak için izin verilmemesi önemlidir. Amerikan Pediatri Derneği web sitesinde mevcut büyük sözleşme şablonları vardır.

6. Onları diğer aktivitelere dahil edin: yerine bir şey koymadan onlardan bir şey almayın. Spor, kulüp ve aile zaman gibi etkinliklere katılan çocukların zihinleri meşgul ve hayatları ilginç tutacak, sanal dünya odaklı değil. Son tavsiye: Dr. saliha Afridi’ye göre, klinik psikolog, sosyal medyanın akıllıca kullanılması gerekmektedir. O, “sosyal medya ‘kötü adam’ burada değil, – bizim kötüye kullanım ve kötüye ilişkisinin bir bozulma ile sonuçlanan olduğunu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here