Çocuklarda düzgün beslenme rehberliği

0
54

Ebeveynler uzun bir yaz tatili sonra okula geri çocuklarını göndermek için hazır olsun, çocuklar düzgün gıdalar doğru tür ile beslenir yapıyor tüm fark yaratabilir
akademik performansları ve genel sağlık ve refahı. Sağlık çocuklar için beslenme için derinlemesine bir rehber sunar…

BAE.
BAE büyüyen bir sorun kilolu çocuklar ve çocukluk obezite olduğunu, ünlü ve Model Eğitmen Heather Marr ortaya koymaktadır. O açıklıyor, “geçen yıl, Dubai sağlık kurumu bir rapor yayınladı sınıf 12 176 özel okullar arasında yaşlı çocukların yüzde 33 kilolu veya obez olduğunu belirten. Bu hem kısa hem de uzun vadede sağlık riskleri bir dizi pozlar.”

Neden önemli?
Grim aslında kilolu veya obez çocukların daha kilolu veya obez yetişkin olma olasılığı yüksektir. Marr göre, kalp hastalığı, inme, bazı kanserler ve diyabet gibi önemli sağlık sorunları daha büyük risk altındadır. Okula geri dönen çocuklar ile, onların okul gün boyunca zevk için onlarla sağlıklı, besin yoğun gıda seçenekleri olması hayati önem taşımaktadır.

başlama
Sağlıklı öğle yemekleri markette başlar. Çocuklar satın aldıklarınızı ve evinizde ne varsa yiyin, böylece Marrr buzdolabınızı ve kilerinizi çeşitli sağlıklı seçeneklerle saklamanızı öneriyor. “Taze meyve ve sebze yandan çok var, kepekli ürünler, yağsız proteinler ve doğal somun butters çok satın almak,” diye tavsiyelerde, ve aslında, bu gibi sağlıklı seçenekleri onların diyet zımba olmalıdır. Unutmayın, kızarmış gıda, çikolata, şeker ve cips gibi şeyler, atıştırmalık ve yemeklerinin toplu olarak değil, muamele olarak zevk almak için kaydedilmelidir.

Katılma
Çocukları, öğle yemeklerini hazırlamaya ve paketlemeye yardımcı olmaya teşvik edin, Marr’a tavsiyelerde bulunun. “Onlar çok daha çok bu şekilde yemek yeme ilgilenecek,” diyor. “Onlar yeterince yaşlı eğer sandviçler yapmak ve hatta sebze doğrama meyve durulama kadar basit işleri ile yardımcı olabilir “” Alt satırda onları mutfağa dahil etmek ve erken yaşta bu sağlıklı alışkanlıkları aşılamak için

Picky Eaters
Picky yiyenler sağlıklı öğle yemeği paketlemeye çalışan ebeveynler için daha fazla sorun teşkil edebilir. Yukarıdaki öneriler, marr işaret, çok picky yiyiciler yemek yemek için almak için etkili olabilir, bu tür yiyecek hazırlama ve yemek eğlenceli yapma ile yardımcı gibi.

O picky yiyiciler için başka bir strateji yemek zaman yavaş yavaş yeni gıdalar tanıtmak olduğunu ekler. “Çocuğunuzun yemek aç oturur böylece yemekten önce bir ila iki saat atıştırma durdurmak,” diyor ve küçük dozlarda bu gıdalar tanıtarak başlayın. Örneğin, çocuklar sadece bir ısırık denemek için teşvik edin. O zaman yemekte düzenli favori yiyeceklerin tadını çıkarmakta özgürdürler. Genellikle çocuklar için bir tat geliştirmek ve benzeri önce bu şekilde yeni bir gıda birkaç kez maruz gerekir. Olumlu, teşvik edici ve sabırlı olun, marr vurguluyor, ve yakında çocuğunuzun sağlıklı yemek ve snack seçenekleri onların okul gün boyunca keyfine varacaksınız artan sayıda olacaktır.

Beyin fonksiyonunu güçlendiren besinler
Aslında beyin gücünü artırmak bazı özel gıdalar vardır, bellek, ve Genel Akademik performans. Önde gelen beslenme araştırmacılara göre, bazı gıdalar sadece daha iyi beyin inşa yardımcı olamaz, ama aynı zamanda hikaye sırasında hala oturmak için gerekli konsantrasyon ile okul çağındaki çocuklar sağlayabilir, çalışmalar ve ödev yoluyla çalışmak ve henüz hala yeterince oynamak ve kendilerini zevk enerjik olabilir. Bu güç yiyeceklerin çoğu çocuklarınız için listenin en üstünde olmayabilir, Susan L. Johnson, doktora, Colorado Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi’nde çocuk beslenme Laboratuvarı Direktörü çocuklarla beslenme yapısı ve tutarlılık ile ilgili olduğunu söylüyor. “Bir kez yeni gıdalar tahmin edilebilir hale gelir, onlar etrafında gelecek,” diye açıklıyor.

En Önemli Yemek: Kahvaltı
Kahvaltı okul çağı çocuklar için çok önemlidir ve aslında, araştırma kahvaltı yiyenler daha iyi akademik yapmak ve kim kahvaltı atlamak olanlar daha az davranış sorunları olduğunu göstermiştir.

Yulaf ezmesi
Tufts Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada 9 ila 11 yaşları arasındaki çocuklara soğuk tahıl, yulaf ezmesi ya da kahvaltıdan sonra birkaç hafta boyunca okulda hafızalarını test etme seçeneği verilmişti. Bu yulaf ezmeli yiyiciler spatialmemory görevleri çok daha iyi performans bulundu ve yulaf ezmeli-yavaş yavaş lif yüksek bir bütün tahıl ve düzenli bir enerji akışı ile çocuklara sağlayan olduğu sonucuna vardı.

Kepekli Ekmek
Sadece lif açısından zengin kepekli ekmekler değil, aynı zamanda folat açısından da zengindir.beyindeki hafıza hücrelerini üretmek için kullanılan B vitamini. Folat beyin geliştirme etkileri ve genel olarak, kepekli tahıllar da uyarılmayı geliştirmek için gösterilmiştir diğer B vitaminleri iyi bir kaynağıdır.

Meyve
Çoğu meyve beyin gıdalar olmasa da, kabızlık bu günlerde yaygın bir konu olduğundan çocuklara farklı bir öğrenme avantajı sunarlar. Sonuç olarak, çocuklar genellikle tembel ve uyuşuk duygu okul gün boyunca sürükleyin.

Tahıl
Zenginleştirilmiş tahıllar folat, karmaşık karbonhidratlar ve kolay erişim protein açısından zengin ve ayrıca B12 vitamini büyük bir kaynağıdır. Önlemek yüksek şeker ve yüksek renkli tahıllar ve bunun yerine, tüm tahıl ve kuru meyve ile şeker seçenekleri için tercih.

Yumurtalık
Embriyonik kök hücreler, destek hücreleri ve ajanların yokluğunda başkalaşarak elde edildikleri canlı vücudunu oluşturan her türlü hücre ve dokuya dönüşebilirler. Ne kadar çok hücre varsa o kadar iyi anılarımız da o kadar iyi. Chapel Hill ve Duke Üniversitesi’nde Kuzey Carolina Üniversitesi araştırmalarına göre, bir kolinerjik diyet çocukluk boyunca yeni bellek hücresi üretimi yardımcı olabilir.

Eğer sorun yaşıyorsanız çocuğunuzun kendi sebze yemek için, burada denemek için birkaç farklı fikir vardır

Havuç çubukları ve biber dilimleri gibi çocuklar kendi veggies yemek yardımcı olabilir şeyler için farklı daldırma deneyin. Humus, salsa, ve düşük yağlı yoğurt dips gibi şeyler okul öğle yemekleri için mükemmel bir seçimdir.
Eğer çorba ve Sos veya hatta smoothies onları eklemek gibi şeyler çok ince onları doğrama tarafından sebze gizleyebilirsiniz.
Çocuklarınızın sabırsızlıkla beklediği bir şey. Kebap çubuklarına dilimlenmiş meyveler koyun ya da çocuklar için pizza ya da hatta tacolar için ev yapımı “öğle yemeği” konteynırı paketleyin.
Hatta basit bir isim değişikliği gibi ‘küçük ağaçlar’ ya da kesilmiş elma gibi brokoli atıfta olarak küçük bir çocuk için eğlenceli olabilir ve olumlu gıda seçenekleri etkileyebilir. Eğer çocuğunuzun patates kızartması seviyorsanız, patates kızartması veya patates kızartması pişirebilirsiniz.
Derin kızarmış tavuk nuggets yerine kepekli panko ve tavuk göğsü kullanın ve fırında evde yapmak.
Düşük yağlı peynir ve taze toksinler ile kepekli bir buğday kabuğunda ev yapımı pizza olun. Çocuklarınızın seveceği sağlıklı, taşınabilir okul yemekleri için sonsuz olanaklar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here