Çalışan Annelerde Suçluluk Duygusu

0
45
çalışan anne
mother working/studying with baby

Tüm çalışan anneler sorunla karşı karşıya kaldı; bir kariyer sahibi olduğu için suçluluk duygusu. Sağlık bu İkilemi araştırır ve yardımcı olmak için anahtar başa çıkma stratejileri ortaya koymaktadır.

GERÇEK
Facebook ve sürekli çocuklarıyla meşgul gibi görünen anneler Instagram mesajları dalgalanma ile; yemek, el sanatları yapma, ya da şaşırtıcı projeler yapmak sadece suçluluk ekleyebilirsiniz. Birçok çalışan anne ve yetersiz, işe yaramaz hissediyorum sonunda suçluluk ile racked. Bir ankete göre Workingmother.com çalışan anneler, katılımcıların yüzde 57’i her gün suçlu hissediyor ve yüzde 31’i haftada en az bir kez suçlu hissediyor. Peki bu suçluluk nereden geliyor? Zaman yönetimi uzmanı ve gazeteci Laura Vanderkam inanmaktadır kalış-at-evde anne ve gerçeklik efsanesi arasındaki uçurumdan kaynaklanıyor. O açıklıyor, “o kadar güçlü bir kültürel anlatı var ki, bu ideal çok daha az bir çoğu insanın tahmin daha yaygın olmasına rağmen, evde anne kalmak idealleştirir.”

NEDEN
Bu suçluluk ve kadınların kökü, kadınların geleneksel beklentilerine göre izlenebilir. “Toplumdan bu beklentiler, kadınların evde kalıp çocuklara bakması ve başka hırsları olmayan bir ideale yol açtı. Birmingham Tıp Fakültesi Alabama Üniversitesi’nde klinik psikolog ve Profesör Dr. Vivian Friedman,” hırslı ve ev dışında çalışan yerine getirilmesi aramak isteyen kadınlar için, idealleri ve arzuları arasında bir çatışma ortaya çıkardı, böylece suçluluk doğum ” diyor. “Ama sadece bir anne evde olması, onların gerçekten ev çocuğuyla birlikte oldukları anlamına gelmez.”

SUÇLULUK OLMADAN ÇALIŞMANIN İPUCLARI

1.Öncelik ve ön plan: elinizdeki sınırlı zaman, önceden planlamış ve en iyi şekilde mümkün olduğundan emin olun.
2.”Hayır” demeyi Öğren: süper insan kahramanları başarmayı denemeyin. Yapabildiğiniz kadar yapın ve önemli olmayan şeylerden vazgeçmeye çalışın.
3.Her zaman giver olun: devam etmeye karar vermeden önce kendi zihinsel ve fiziksel sağlığını kontrol etmek çok önemlidir. Yoga, meditasyon ya da dua.
4.Enlist Yardım: eğer başarmak için gereken her şeyi halledemez, iş temsilcisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here