Anabolik steroidlerle ilgili gerçekler

0
49

Birçok insan bu mükemmel altı paketi elde etmek için tehlikeli uçlara gitmek için hazırız; henüz Dr. Anop K. Agarwal, farmakoloji Profesörü anabolik steroid düşkünlük tehlikeleri ortaya koymaktadır

Anabolik steroidlerin kötüye kullanımı anabolik steroidler weightlifting, güreş, boks, bisiklet ve futbol gibi saha sporcuları ve rekabetçi bir kenar ulaşmak için çeşitli profesyonel sporcular tarafından istismar edilmiştir ve ‘doping’olarak adlandırılır. Steroidlerin bu ergojenik kullanımı spor organları tarafından tamamen yasaklanmıştır. Steroid kullanımı nedeniyle birçok sporcunun Madalyası yasaklandı ya da çıkartıldı.; İngiliz Sprinter Dwain Chambers, Fransa bisikletçi Lance Armstrong, Amerikan Sprinter justin gatlin ve Amerikalı sporcu Marion Jones ile olduğu gibi, birkaç isim.

Negatif Etki
Spor hekimliği Amerikan Koleji anabolik steroidler diyet ve egzersiz planına bağlı olarak, yağsız vücut kitle ve kas gücünü artırmak için potansiyele sahip olduğunu açıklar. Ancak, uzun süreli kullanımı veya aşırı dozlar büyük sağlık riskleri taşırlar. Erken yan etkileri aşırı duygudurum dalgalanmaları, öfke, akne ve el ve ayaklarda şişlik içerir. Uzun süreli kullanım böbrek ve karaciğer hasarı, hipertansiyon, kalp büyümesi ve artan kan kolesterol yol açar, böylece kalp krizi ve inme riskini artırır.

Ahlaksız
Anabolik steroidlerin tıbbi amaçlar için reçetelendirilmesi ve dağıtılması tıbbi etik ihlalidir. MOH, dünya çapında doping karşıtı politikayı desteklemek için steroidlerin performans ve görüntü geliştiren amaçlar için tıbbi olmayan kullanımı karşı sıfır tolerans politikası kurdu. Anabolik steroidler beceri, çeviklik veya atletik performans geliştirmek göstermek için bilimsel bir kanıt olmamakla birlikte, onlar egzersiz ve eğitime yanıt olarak kas kütlesi ‘toplu kadar’ olarak onlar spor dünyası arasında oldukça popüler. Özetle, anabolik steroidler yapısal ve işlevsel testosteron ile ilgili sentetik maddeler ve tıbbi olmayan nedenlerle herhangi bir biçimde kullanmak büyük bir sağlık riski taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here